Příroda Podluží Strážnické pomoraví Očov Mikulčický luh Luhy Tvrdonicka Soutok

IMG_00031. VJEZD MOTOCYKLŮ A AUTOMOBILŮ

Všichni určitě uznáme, že dálnici v parku nechceme! Hluk, porušený terén, přejeté rostliny i zvířata, kouř do klidného lesa určitě nepatří! Nebojte se upozornit hříšníky, že vjezd do lesa i na louky je přísně zakázán.

 

 

 

IMG_00072. STANOVÁNÍ  A TÁBOŘENÍ

Stanování v krásné přírodě je jistě lákavé. Je však zakázané! Věřte, že kdyby zde mohli tábořit všichni zájemci, tak by z divoké přírody mnoho nezbylo.

 

 3. ODPADKYIMG_0001

Odpadky si každý z návštěvníků jistě rád odnese domů. Přece byste nechtěli, aby po vás museli uklízet například děti z místních oddílů a kroužků.

 

 IMG_00044. ROZDĚLÁVÁNÍ OHNĚ

Ohně či divoké táboráky do parku prostě nepatří a jejich rozdělávání je zakázáno. Kdo po ohníčku moc touží, nechť využije dosavadních tábořišť a ohnišť.

 

 

 

 IMG_00085. INFORMAČNÍ TABULE
A STEZKY

Poškozením informačních tabulí  či značení stezek znehodnotíte nejen spoustu peněz, ale i lidského úsilí a to rozhodně neprokáže vaši sílu, ale spíše jistou dávku slabomyslnosti…

 

 

IMG_00026. POUŠTĚNÍ PSŮ

Venčení Vašeho miláčka může být pro divokou přírodu velmi zhoubné! Psi divokou zvěř a ptactvo stresují a tak hrozí, že by některé druhy mohli park navždy opustit. Hodně nebezpeční jsou psi pro mláďata všech živočichů!

 

  7. HLUKIMG_0005

Hluk ohrožuje a ničí nejen divokou přírodu, ale prostředí pro klidnou relaxaci člověka. Řev motorů, křik dětí nebo hudební produkce do parku prostě nepatří!

  IMG_0006

8. TRHÁNÍ A VYRÝVÁNÍ ROSTLIN

„Netrhej květiny, když je chceš mít. Jdi dál a květy budou růst u všech tvých cest,“ praví básník Thákur. A tak už snad není třeba ani dodávat, že mnohé zdejší rostliny jsou vzácné a chráněné zákonem.

 

 

 IMG_00099. KUDY CHODIT

Využijte cest a značených stezek. Pohybem mimo ně plašíte zvěř a ptactvo a ohrožujete vzácné rostliny .

 

 

Jste svědky poškozování přírody?

Kontaktujte:

Českou inspekci životního prostředí, public_bn{zavináč}cizp{tečka}cz, tel. 545 545 111

Odbor životního prostředí MěÚ Hodonín: tel. 518 316 313

Policii ČR: tel. 518, tel. 974 633 111 (Hodonín), ho.podatelna@pcr.cz

Napsat komentář